Najnowsze, rozszerzone wydanie atlasu Mizielińskich, który zachwycił świat!

Mapy. Obrazkowa podróż po lądach morzach i kulturach świata. Edycja fioletowa” to połączenie wielokrotnie nagradzanych “Map” (edycja niebieska) z kolejnymi wydaniami atlasu (z edycją pomarańczową i “Mapami, których nie masz”). Ta edycja zawiera 75 wielkich map, czyli o 24 więcej niż w pierwszym wydaniu (dodane zostały m.in. Demokratyczna Republika Konga, Etiopia, Indonezja, Iran, Kuba, Nigeria, Słowenia i Wenezuela). Mizielińscy narysowali w sumie 66 państw.

Podróż dookoła świata

Oglądanie “Mapy. Obrazkowa podróż po lądach morzach i kulturach świata. Edycja fioletowa”  to prawdziwa podróż dookoła świata. I to nie tylko geograficzna! Każda mapa jest bogato ilustrowana. Tak jak w tradycyjnym atlasie zaznaczone są najważniejsze miasta, rzeki, góry z najwyższymi szczytami, morza i oceany z zatokami… W każdym państwie można znaleźć obrazki związane z historią danego regionu, charakterystyczne rośliny i zwierzęta. Do tego można zobaczyć mieszkańców w strojach ludowych, poznać typowe dania, sporty i tańce narodowe oraz inne ciekawostki związane ze zwyczajami, historią, szczególnymi miejscami i wiele innych.

Każdy kraj jest krótko opisany – gdzie znajduje się stolica, jaki obowiązuje język, ile wynosi powierzchnia państwa i jaka jest ilość mieszkańców. Obok nazwy kraju widnieje flaga.

Dla dziecka książka “Mapy. Obrazkowa podróż po lądach morzach i kulturach świata. Edycja fioletowa”  Mizielińskich będzie zachętą do zabawy i szerszego poznawania geografii, historii i kultury świata.

Co wyróżnia “Mapy” od innych atlasów dla dzieci?

Na rynku można znaleźć wiele ilustrowanych atlasów dla dzieci. “Mapy. Obrazkowa podróż po lądach morzach i kulturach świata. Edycja fioletowa” Mizielińskich to wydanie, które:

– jest wyjątkowo obszerne, obejmuje 66 państw ukazanych na 158 stronach,

– uczy nie tylko geografii i kultury innych państw,

– zawiera opisy historyczne,

– jest ilustrowany w atrakcyjny sposób dla dzieci przez znanych i cenionych grafików.

Dwa słowa o autorach i o ich “Mapach”. Aleksandra i Daniel Mizielińscy, autorzy znani są m.in. z serii “Miasteczko Mamoko” oraz jako ilustratorzy książek np. “Gdzie jest wydra? czyli śledztwo w Wilanowie”.